Ubat alahan generasi baru. Senarai ubat, harga, ulasan terbaik

Untuk memperbaiki keadaan pesakit, dan dari gejala reaksi alergi, doktor menetapkan ubat anti-alergi generasi baru.

Pakar percaya bahawa berkat ubat-ubatan tersebut, adalah mungkin untuk melegakan serangan alergi, dan juga untuk mencegah kejadiannya semula, tanpa rasa takut akan rasa mengantuk dan kesan sampingan lain dari ubat-ubatan yang dihasilkan sebelumnya..

Mekanisme tindakan ubat untuk alahan

Ubat alergi mengikat reseptor histamin H1 dalam pelbagai tisu tubuh manusia. Oleh kerana itu, histamin sendiri tidak dapat mengikat reseptor dan menyebabkan alahan..

Sebilangan besar pakar mengaitkan beberapa kelemahan dengan ubat alergi generasi baru, misalnya, mereka tidak dapat menggantikan histamin dari interaksi dengan reseptor H1 yang telah berlaku sebelum mereka diambil..

Oleh kerana ubat yang diambil terletak pada reseptor "bebas", ubat itu harus diambil seawal mungkin. Generasi baru ubat alergi yang membentuk senarai yang dibincangkan dalam artikel tidak mempunyai kekurangan ini..

Senarai ubat alahan generasi baru

Semua ubat dibahagikan kepada ubat generasi pertama, 2, 3 dan 4. Oleh itu, mereka bertindak pada tubuh manusia dengan cara yang berbeza..

Ciri dan faedah ubat generasi baru

Ubat moden untuk alahan berbeza dengan komposisi ubat klasik (generasi 1 dan 2) kerana ia bertindak secara berbeza pada tubuh dan sel.

Penting untuk diingat:

  1. Ubat alergi bukan generasi baru (senarai tidak diberikan di sini), yang diwakili oleh generasi 1 dan 2) mampu menyekat hanya reseptor alergi H1. Sebilangan besar ubat ini mempunyai kesan negatif terhadap fungsi sistem saraf. Dengan penggunaan sebilangan besar tablet, komplikasi yang serius boleh berlaku. Ubat yang ditetapkan oleh doktor diambil 2 hingga 4 kali sehari. Mereka bertindak dengan cepat, tetapi kesannya tidak lebih dari lapan jam..
  2. Antihistamin generasi ke-3 dan ke-4 boleh bertindak pada kedua-dua reseptor alahan H1 dan H2. Mereka juga membantu mengurangkan pelepasan histamin, melegakan gejala alergi, dan mencegah proses keradangan memberi kesan buruk kepada tubuh secara keseluruhan. Ubat tidak memberi perhatian, mereka mempunyai sedikit kontraindikasi. Berlaku untuk masa yang lama (dua hari).
Kini di farmasi terdapat banyak pilihan ubat alergi generasi baru. Senarai ubat terbaik ditunjukkan dalam artikel

Ubat alergi generasi baru (ke-3 dan ke-4) yang membentuk senarai tersebut tidak diserap ke dalam aliran darah dan tidak berinteraksi dengan sel-sel otak. Oleh itu, seseorang tidak perlu takut membahayakan kesihatan. Tetapi penting untuk mendapatkan nasihat pakar terlebih dahulu..

Faedah antihistamin baru:

  • selamat untuk orang yang berumur berbeza;
  • boleh digunakan untuk masa yang lama;
  • merawat pelbagai penyakit alahan;
  • mempunyai minimum kontraindikasi untuk digunakan;
  • sebilangan ubat boleh digunakan untuk merawat alahan pada bayi di bawah 1 tahun;
  • sah selama lebih dari satu hari;
  • secara aktif menghilangkan tanda-tanda alahan;
  • mencegah kambuh;
  • mengurangkan bilangan serangan pollinosis, batuk alergi atau asma bronkial.

Pesakit boleh bekerja, belajar, melakukan perjalanan, mengambil ubat alergi generasi baru. Senarai kelemahan mengambil ubat seperti itu sering dibatasi oleh fakta bahawa ia mahal. Tetapi anda boleh mencari pilihan yang lebih murah.

Senarai ubat alahan generasi baru

Ubat alergi generasi seterusnya membentuk senarai yang membolehkan doktor memilih ubat jangka panjang dengan minimum kesan sampingan.

Levocetirizine

Komposisi 1 tablet merangkumi:

  • levocetirizine dihydrochloride;
  • glukosa monohidrat;
  • magnesium stearat;
  • selulosa.
Levocetrizin

Pengilang membuat cangkang tablet dari Opadry Y1-7000H putih.

Levocetirizine boleh didapati dalam bentuk pepejal, seperti tablet, dan bentuk cair, seperti titisan atau sirap, yang diambil melalui mulut. Ia berfungsi dalam 15-30 minit. Menyerap sepenuhnya. Selain itu, pengambilan ubat sama sekali tidak berkaitan dengan pengambilan makanan..

Sah selama 2 hari. Tempoh perkumuhan oleh buah pinggang adalah 6-20 jam. Pakar mengesyorkan mengambil 1 tablet pada waktu pagi. Dalam bentuk titisan, 20 tetes diresepkan pada waktu pagi..

Tempoh ubat bergantung kepada penyakit dan diberikan untuk setiap pesakit secara individu. Contohnya:

  • untuk rawatan demam hay, doktor menetapkan untuk mengambil Levocetirizine selama 3-6 bulan;
  • untuk rawatan alahan kronik, ubat itu diambil selama satu tahun;
  • jika pesakit bersentuhan dengan alergen, ubat mesti diminum selama 7 hari.

Levocetirizine mempunyai beberapa kontraindikasi untuk masuk: penyakit ginjal, gangguan kongenital metabolisme karbohidrat, intoleransi individu, tempoh kehamilan atau menyusui.

Semasa merawat alahan dengan Levocetirizine, dilarang minum alkohol.

Harga ubat itu dari 300 rubel.

Erius

Erius dihasilkan dalam bentuk tablet dan dalam bentuk sirap. Bahan utama yang terdapat dalam sediaan adalah desloratadine.

Terima kasih kepada ubat itu, reseptor histamin periferal tersekat untuk masa yang lama, sehingga gejala alergi tidak muncul. Ubat ini mula bertindak secepat mungkin - setelah setengah jam. Tempoh tindakan adalah sehari. Selepas beberapa ketika, ia dikeluarkan sepenuhnya.

Kelebihannya ialah, dengan mengambil Erius, anda dapat melakukan pekerjaan yang memerlukan perhatian yang lebih tinggi.

Ubat ini digunakan untuk merawat urtikaria, rinitis alergi dan konjungtivitis. Ia sering digunakan untuk menghilangkan rasa gatal di hidung atau di sekitar mata..

Cara menggunakan Erius:

  1. Doktor menetapkan ubat 1 tablet sehari, jika berbentuk tablet. Penting untuk diminum pada masa yang sama. Tempoh kemasukan bergantung kepada kerumitan dan bentuk perjalanan penyakit ini.
  2. Pakar menetapkan ubat dalam sirap untuk minum orang dewasa dan remaja 10 ml pada waktu pagi. Bagi pesakit di bawah umur 12 tahun, dos dipilih secara individu.

Erius dilarang digunakan semasa membawa bayi dan semasa menyusui.

Harga tablet Erius rata-rata dari 600 rubel, untuk sirap - dari 630 rubel.

Desloratadine

Bentuk yang ada: dragees dan sirap. Mengandungi desloratadine, selulosa, pati jagung, talc dan bahan lain.

Desloratadine menghalang perkembangan alahan, melegakan keadaan pesakit. Mula bertindak dalam masa satu jam. Separuh dikeluarkan selepas 20-30 jam.

Ubat ini disyorkan untuk diambil untuk rhinitis yang bersifat alergi, kekerapan bermusim.

Orang dewasa minum ubat 1 tablet pada waktu pagi. Bagi kanak-kanak di bawah umur 12 tahun, dos dan bentuk ubat ditentukan oleh doktor secara individu, dengan mengambil kira usia pesakit. Tempoh terapi ubat juga ditentukan hanya oleh pakar..

Ia dikontraindikasikan untuk mengambil Desloratadine untuk kegagalan buah pinggang, dan intoleransi individu terhadap komponennya.

Harga Desloratadine adalah kira-kira 150 rubel.

Ebastin

Ubat ini berdasarkan ebastine, sebagai bahan utama dan komponen lain dari sifat tambahan.

Ebastine bertindak dalam masa satu jam selepas mengambilnya. Kesannya berlangsung selama 15-19 jam. Dikeluarkan dalam air kencing.

Ubat ini diresepkan untuk rhinitis etiologi alergi, pelbagai jenis urtikaria. Ia mesti diserap ke dalam mulut. Orang dewasa dan orang yang disamakan dengan mereka (berumur lebih dari 12 tahun) diresepkan 1 tablet sekali sehari. Terapi berlangsung sehingga gejala penyakit hilang.

Ia dikontraindikasikan untuk mengambil Ebastin untuk fenilketonuria, membawa bayi, menyusui, dan juga pada masa kanak-kanak.

Penting untuk diingat bahawa Ebastine mempengaruhi keputusan ujian alergi. Oleh itu, kajian sedemikian mesti dilakukan setelah pemberhentian ubat, sekurang-kurangnya seminggu kemudian..

Harga untuk Ebastin dari 250 rubel.

Fexofenadine

Ubat ini selamat dan berkesan untuk merawat semua gejala reaksi alergi. Ia mengandungi metabolit terfenadine, yang tidak terkumpul di dalam badan, tidak menimbulkan rasa mengantuk atau masalah psikomotor lain..

Fexadine (bahan aktif dalam komposisi: Fexofenadine)

Ubat ini diresepkan oleh doktor untuk vasomotor dan rhinitis alergi bermusim, demam hay, urtikaria. Suspensi digoncang dengan baik, diambil dalam dos yang ditetapkan oleh pakar, dibasuh dengan air. Dilarang minum jus buah.

Ubat ini dilarang untuk kanak-kanak di bawah 6 tahun..

Harga ubat tersebut berbeza dari 160 hingga 480 rubel. Ia bergantung pada jumlah tablet dan komponen ubat.

Bamipin

Penyediaannya mengandungi bamipin hidroklorida atau bamipin lactate. Ubat ini dihasilkan dalam bentuk tablet atau gel. Ubat ini melegakan alahan, gatal-gatal, bengkak. Dinyatakan untuk digunakan dalam alahan pelbagai asal, gigitan serangga.

Soventol (bahan aktif dalam komposisi: Bamipin)

Kontraindikasi pada glaukoma, hipersensitiviti terhadap propilena glikol, serta untuk rawatan kanak-kanak di bawah umur 12 tahun.

Doktor menetapkan orang dewasa mengambil 50-100 mg sehari. Mengikut preskripsi doktor, dos boleh ditingkatkan hingga 150-200 mg. Sekiranya ubat itu digunakan secara luaran, ia digunakan pada kulit dengan lapisan nipis.

Semasa menggunakan Bamipin untuk alahan, anda mesti menahan diri dari kerja yang berkaitan dengan peningkatan perhatian dan reaksi cepat.

Harga berbeza antara 390 - 580 rubel untuk 1 pakej.

Fenspiride

Penyediaannya mengandungi fensipiride hidroklorida, magnesium stearat, kalsium hidroksifosfat dihidrat, talc dan komponen lain. Ia diserap sepenuhnya 6 jam selepas mengambil ubat. Dikeluarkan dalam air kencing selepas 12 jam.

Fensipiride ditunjukkan untuk rawatan simptomatik penyakit pernafasan, dan juga untuk melegakan reaksi alergi.

Ubatnya diambil 1 tablet pada waktu pagi dan petang. Sekiranya terdapat alergi yang teruk, anda perlu minum 3 tablet pada siang hari.

Ubat ini tidak boleh diminum dengan hipersensitiviti terhadap konstituennya, juga semasa kehamilan dan penyusuan. Dilarang merawat kanak-kanak di bawah 12 tahun.

Fenspiride dibenarkan digunakan dalam rawatan penyakit dengan agen antimikroba.

Sekiranya pesakit merasa mengantuk ketika menggunakan antihistamin, adalah perlu untuk mengelakkan memandu kereta, serta kerja yang memerlukan perhatian yang meningkat.

Harga Fenspiride di farmasi adalah kira-kira 300 rubel.

Cetirizine

Cetirizine dianggap sebagai antihistamin yang mula bertindak dalam 2 jam setelah digunakan dan tetap berkesan untuk jangka masa yang panjang. Ia mengandungi cetirizine dihydrochloride dengan eksipien lain.

Ubat antihistamin diresepkan untuk rinitis alergi, konjungtivitis. Membantu melegakan simptom urtikaria, demam hay, edema Quincke, dermatosis alergi.

Ubat ini digunakan pada kanak-kanak berumur lebih dari 6 tahun dan orang dewasa.

Cetirizine dikontraindikasikan sekiranya berlaku penyakit buah pinggang, membawa bayi dan menyusui.

Bagi orang dewasa, doktor menetapkan untuk mengambil 1 tablet setiap hari setiap 1-3 hari. Dos dan tempoh terapi ditentukan oleh pakar, mengikut keadaan pesakit.

Kanak-kanak dengan berat lebih dari 30 kilogram diresepkan untuk mengambil ubat 1 tablet setiap dua hari. Harga purata untuk Cetirizine dalam tablet adalah dari 60 rubel.

Ksizal

Ksizal mengandungi levocetirizine dihydrochloride dan bahan tambahan lain.

Ksizal adalah ubat antihistamin dan anti-alergi yang melegakan gatal dengan baik dan menghentikan semua reaksi alahan. Berfungsi dalam satu jam selepas mengambil ubat. Diekskresikan oleh usus selepas 6-10 jam.

Ksizal ditunjukkan untuk digunakan dalam berbagai rinitis dan konjungtivitis, demam hay, urtikaria, dermatosis alergi.

Orang dewasa dan kanak-kanak diresepkan 1 tablet sehari, ubat itu dibasuh dengan air.

Ubat antihistamin dikontraindikasikan untuk digunakan jika terjadi alergi terhadap komponennya, dengan penyakit ginjal dan hati, semasa mengandung bayi atau menyusui, kanak-kanak di bawah 2 tahun.

Rata-rata, Ksizal berharga 250 rubel.

Peraturan memilih ubat untuk alergi generasi baru

Dengan perkembangan alahan, protein asing mula dihasilkan di dalam badan, yang memprovokasi penampilan semua gejala penyakit alergi. Pesakit sering mengadu ruam kulit, masalah pernafasan, kerosakan pada mata dan organ lain..

Untuk melegakan simptom alergi, penting untuk memilih antihistamin yang betul..

Semasa memilih ubat untuk alahan, pakar mematuhi peraturan berikut:

  1. Pemilihan bentuk ubat mengikut usia pesakit: tablet, titisan atau sirap.
  2. Patologi kronik pesakit diambil kira.
  3. Petunjuk dan kontraindikasi untuk digunakan dikaji dengan teliti.
  4. Kesan sampingan ubat sedang dikaji.
  5. Kekerapan kemasukan dan tempoh kursus terapi ditentukan.

Pesakit boleh meminta doktor untuk memberi ubat yang tidak terlalu mahal, tetapi pada masa yang sama dengan kesan antihistamin yang baik.

Ubat alergi generasi baru membolehkan doktor menetapkan ubat yang lebih berkesan untuk rawatan penyakit alahan. Dos dan tempoh rawatan ditentukan oleh pakar untuk setiap pesakit secara individu..

Video bermaklumat mengenai apa yang perlu anda ketahui mengenai ubat alergi generasi akan datang.

Ubat alergi generasi baru yang baik termasuk dalam senarai ubat yang boleh digunakan pada usia apa pun:

Video menarik mengenai antihistamin. Penyampai adalah doktor sains perubatan, doktor alahan:

Ubat alahan mana yang tidak menyebabkan rasa mengantuk:

  1. Alexander Viktorovich 09/07/2017 pada 19:15

Mencuba zyrtek, ia membantu dengan alahan debunga bermusim. Malangnya, saya terpaksa mengubahnya, kerana Saya bekerja di belakang roda, dan setelah mengambil ubat saya menjadi mengantuk dan tidak apik. Terpaksa menukar ke Desloratadine

Analog ubat mahal untuk alahan

Para saintis masih bergelut dengan penyebab alahan. Penyelidik dari Australia telah mengenal pasti kaitan antara alergi makanan dan kekurangan vitamin D, dan rakan mereka dari England berpendapat bahawa "kemandulan" harus dipersalahkan - lebih baik memperkenalkan kanak-kanak itu kepada makanan baru secepat mungkin agar pada masa depan tubuh tidak salah menganggapnya sebagai alergen, misalnya, selai kacang.

Malangnya, alahan tidak dapat disembuhkan, tetapi anda boleh melawan gejala yang muncul kerana "menghidupkan" histamin. Bahan ini aktif dan menyebabkan reaksi alergi yang biasa: batuk, hidung berair dan gatal.

Ahli farmasi membahagikan tablet untuk alahan kepada dua generasi, dengan mengambil kira tempoh tindakan, keberkesanan dan kesannya pada sistem saraf pusat. Glukokortikosteroid diasingkan secara berasingan - dana kumpulan ini biasanya dihasilkan dalam bentuk gel, salap dan losyen.

Pil "generasi ketiga" untuk alergi masih diperuntukkan untuk ubat-ubatan baru yang asasnya, tindakannya akan berbeza dengan pil generasi kedua. Persatuan Alergi Rusia dalam garis panduan klinikalnya juga tidak menyebut generasi mana pun, kecuali yang pertama dan yang kedua.

Dari setiap kumpulan, kami mengambil pil alergi yang paling popular dan memilih rakan sejawat yang murah. Kami menganggap faedahnya seperti di kedai runcit: kami membandingkan harga untuk jisim bahan aktif.

Perhatian! Sekiranya doktor telah menetapkan ubat, periksa kemungkinan menggantinya dengan ubat lain, tetapi dengan komposisi yang sama. Mungkin, sebagai tambahan kepada bahan aktif utama, bahan bantu juga berperanan: sebagai pengganti, mereka mungkin tidak sesuai dengan ubat lain yang digunakan.

Analog atau sinonim?

Dalam pertuturan sehari-hari, orang memanggil ubat dari pengeluar yang berlainan, tetapi dengan bahan aktif yang sama. Ahli farmasi dan ahli farmakologi: analog adalah ubat dengan bahan aktif yang berbeza, tetapi digunakan untuk merawat penyakit yang sama. Dan ubat-ubatan dari pengeluar yang berbeza dengan bahan aktif yang sama adalah sinonim.

Dalam artikel ini, kami menggunakan kata "analog" dalam arti umum - sebagai ubat dengan bahan yang sama, tetapi lebih murah. Ahli farmasi dan ahli farmakologi, maafkan kami.

Antihistamin generasi pertama

Pil alergi generasi pertama menyebabkan rasa mengantuk dengan mempengaruhi sistem saraf pusat. Tetapi mereka bertindak seketika - ini penting apabila reaksi alergi berkembang dengan cepat.

Suprastin

Salah satu ubat alergi yang paling murah dan berkesan. Suprastin bertindak selama 4-6 jam, tetapi penggunaan jangka panjang menyebabkan toleransi terhadap ubat - iaitu, dari masa ke masa, ia mungkin tidak berkesan pada dos yang sama.

Bahan aktif dalam tablet Suprastin adalah chloropyramine.

Ubat antihistamin (antiallergik)

  • Semua farmasi
  • Kegemaran

Suprastin 25mg 20 pcs. pil

Egis Pharmaceutical Plant (Hungary) Dadah: Suprastin

Nasonex 50mkg / dos 120 dos dos hidung semburan

Penyediaan Schering-Plough (Belgium): Nasonex

Zodak 10mg / ml titisan oral 20ml

Sanofi (Jerman) Persediaan: Zodak

Avamis 27.5mcg / dos 120dosis semburan hidung glaxo operasi uk terhad

Persediaan GlaxoSmithKline Trading JSC (UK): Avamis

Zodak 10mg 30 pcs. tablet bersalut filem

Zentiva (Republik Czech) Penyediaan: Zodak

Cetrin 10mg 20 biji. tablet bersalut filem

Dr. Reddys Laboratories Ltd. (India) Penyediaan: Cetrin

Zyrtec 10mg / ml 10ml titisan oral

YUSB Pharma S.A. (Itali) Persiapan: Zyrtec

Suprastin 20mg / ml 1ml 5 pcs. penyelesaian untuk pentadbiran intravena dan intramuskular

Egis Pharmaceutical Plant (Hungary) Dadah: Suprastin

Titisan oral Fenistil untuk alahan, 0.1%, 20ml

GlaxoSmithKline Trading JSC (Switzerland) Persediaan: Fenistil

Dezrinit 50mkg / dos 140 dos (18g) semburan dos hidung

Teva (Republik Czech) Persiapan: Dezrinit

Zodak 10mg 10 pcs. tablet bersalut filem

Zentiva (Republik Czech) Penyediaan: Zodak

Ejen antiallergik Tavegil, tablet, 1mg, 20 pcs

Dadah GlaxoSmithKline JSC (Itali): Tavegil

Flixonase untuk rinitis alergi, semburan hidung, 50 mcg / dos, 60 dos

Dadah GlaxoSmithKline Trading JSC (Sepanyol): Flixonase

Lekrolin 20mg 10ml titisan mata

Santen AO (Finland) Penyediaan: Lekrolin

Visallergol 0.2% 2.5 ml titisan mata

Sentiss Pharma Pvt. Ltd (India) Penyediaan: Visallergol

Nixar 20mg 10 pcs. pil

Berlin Chemi (Sepanyol) Persediaan: Nixar

Loratadin-teva 10mg 10 pcs. pil

Opatanol 0.1% 5ml titisan mata

Novartis Pharma AG (Belgium) Penyediaan: Opatanol

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • lima
  • .
  • lima belas
Tunjukkan lebih banyak produk

Ubat-ubatan anti-alergi dirancang untuk merawat gejala alergi. Mereka mengandungi bahan-bahan yang bertanggungjawab untuk penyekat reseptor histamin dalam badan yang kompetitif dan dengan itu menghalang kesan negatif sebatian organik ini..

Bagaimana ubat anti-alahan moden berfungsi

Apabila tubuh manusia bersentuhan dengan alergen, kadar histamin meningkat dengan mendadak. Kemudian dia mula memberi kesan negatif kepada:

  • saluran pernafasan - mukosa hidung membengkak, pernafasan menjadi sukar, kekejangan bronkus berkembang, rinitis berlanjutan berlaku;
  • kulit - gatal yang ketara, ruam kulit, gatal-gatal, pengelupasan kulit muncul;
  • perut dan usus - kolik usus, mual, cirit-birit berlaku;
  • sistem kardiovaskular - kebolehtelapan vaskular meningkat, degupan jantung turun, terdapat lonjakan tekanan darah.

Ubat alergi mengelakkan kesan berbahaya ini dan dengan cepat menormalkan keadaan seseorang. Anda perlu meminumnya dengan ketat mengikut arahan..

Beli antihistamin di ASNA kedai dalam talian

Pelbagai jenis ubat yang murah untuk pencegahan dan rawatan alahan terdapat di laman web kedai ASNA. Katalog kami merangkumi ubat-ubatan antialergenik murah yang dibuat di Hungary, Vietnam, Austria, Bulgaria, Great Britain, dll..

Navigasi yang mudah di laman web ini membolehkan anda mengetahui harga antihistamin di pelbagai farmasi di Moscow dan memohon penghantarannya ke farmasi tertentu. Membuat pesanan anda tanpa meninggalkan rumah anda dan mengambilnya di farmasi terpilih. Pakar ASNA akan memastikan bahawa ubat itu ada pada waktu lawatan anda..

Pilihan ubat antihistamin

Semasa memesan ubat alergi, perhatikan nuansa seperti:

  • usia di mana ubat boleh digunakan (kanak-kanak, remaja, dewasa);
  • bentuk pelepasan (titisan, tablet, kapsul, krim, salap, larutan);
  • kaedah pentadbiran ke dalam badan (secara luaran, oral, suntikan, dengan cara menanamkan mata atau hidung);
  • negara asal dan syarikat pembuatan.

Sekiranya pada masa memilih ubat yang sesuai, anda mempunyai sebarang pertanyaan, anda boleh berunding dengan pakar ASNA. Tetapi ingat bahawa hanya ahli alahan yang boleh menetapkan ubat untuk alahan semasa berunding dengan orang lain.

Ubat alahan

Pesan pil alahan

Gorzdrav adalah rangkaian farmasi di wilayah Moscow, St Petersburg dan Moscow dan Leningrad. Kami kerap mengadakan promosi yang menguntungkan dan memberikan potongan besar untuk menyediakan pil alergi berkualiti tinggi kepada pengguna..

Dengan menggunakan fungsi laman web ini, anda boleh memesan ubat yang diperlukan dari rumah dan mengambilnya pada waktu yang sesuai di farmasi terpilih. Untuk melakukan ini, anda perlu memberitahu nombor farmasi kepada pekerja farmasi dan membayar secara tunai atau dengan kad kredit.

Sebelum memesan ubat antihistamin, anda harus mempelajari arahannya dengan teliti - mereka boleh didapati di laman web portal.

Penggunaan antihistamin

Alergi adalah peningkatan kepekaan tubuh manusia terhadap bahan-bahan tertentu [1]. Ia berkembang dengan sentuhan langsung kulit, selaput lendir, saluran pernafasan dengan faktor yang memprovokasi dan menampakkan dirinya:

  • bengkak;
  • kulit gatal;
  • ruam;
  • laserasi, intoleransi terhadap cahaya terang;
  • sesak nafas.

Laluan penembusan alergen ke dalam badan adalah berbeza. Ia boleh masuk ke hidung semasa bernafas, menetap di kulit. Dalam keadaan alahan makanan, menembusi dengan makanan dan minuman. [2]

Rawatan alahan dengan antihistamin dan ubat hormon selalu menjadi kaedah. Selalunya, antihistamin harus diambil untuk beberapa waktu walaupun gejala sudah hilang.

Tablet antiallergik yang terdapat di farmasi Gorzdrav dibuat oleh syarikat terkenal. Mereka tidak menyebabkan rasa mengantuk, mereka boleh digunakan oleh pemandu, orang yang aktiviti profesionalnya memerlukan ketenangan, perhatian yang tinggi.

Borang pelepasan

Ubat alahan terdapat dalam pelbagai bentuk. Mereka boleh digunakan secara lisan atau topikal - ditanamkan ke hidung, mata, disapu pada kulit. Senarai borang pelepasan juga merangkumi penyelesaian untuk pentadbiran intramuskular dan intravena..

Di laman web Gorzdrav, anda boleh membeli dari alahan:

  • titisan mata dan hidung;
  • semburan;
  • pil;
  • sirap;
  • penggantungan;
  • kapsul dan banyak lagi.

Untuk siapa

Alergi boleh berkembang pada orang dewasa dan kanak-kanak. Semasa memilih ubat anti alergik, anda harus melihat usia mereka yang dirancang. Di laman web kami, anda boleh membeli dana yang ditentukan:

  • kanak-kanak;
  • lelaki;
  • wanita.

Kontraindikasi

Antihistamin moden mempunyai sedikit kesan penenang dan senarai kontraindikasi untuk mengambilnya biasanya sedikit. Selalunya, pengeluar menunjukkan bahawa ubat alergi mereka tidak dapat digunakan untuk:

  • patologi hati yang teruk;
  • glaukoma;
  • epilepsi;
  • kelewatan kencing;
  • hiperplasia prostat jinak.

Atas sebab keselamatan, sebelum menggunakan ubat yang dibeli, anda perlu mempelajari arahannya dengan teliti..

Sijil

Beberapa sijil barang ditunjukkan dalam katalog kami.

SEBELUM MENGGUNAKAN PERSIAPAN, SILA BACA ARAHAN UNTUK MENGGUNAKAN ATAU MENGHUBUNGI SEORANG SPESIALIS.

  1. [1] Kolkhir P. V. "Alergi-imunologi berasaskan bukti". M., "Perubatan Praktikal", 2010, 528 p..
  2. [2] “Garis panduan klinikal. Alergologi "ed. R. M. Khaitova, N. I. Ilyina. M.: "GEOTAR-Media", 2006, 240 p..

Antihistamin

Pesan antihistamin

Antihistamin adalah ubat yang menyekat kelas reseptor yang digabungkan dengan protein G.

Pada masa ini, 3 kumpulan ubat telah diperoleh yang mempengaruhi jenis reseptor tertentu:

  • H1 - untuk rawatan reaksi alahan;
  • H2 - untuk mengurangkan rembesan gastrik;
  • H3 - untuk rawatan patologi neurologi.

Anda boleh memesan ubat kumpulan antihistamin di laman web kami. Dengan menggunakan carian, anda boleh menyusun ubat mengikut bahan aktif, pengeluar, borang pelepasan, dan juga mencari analog dengan harga yang lebih rendah atau lebih mahal.

Petunjuk

Histamin adalah neurotransmitter [1]. Ia mengatur banyak proses dalam tubuh manusia. Biasanya bahan tersebut tidak aktif, tetapi apabila iritasi terjadi, ia dilepaskan, reaksi fisiologi berlaku: kekejangan otot licin, penurunan tekanan.

Dadah yang menghalang kesan orang tengah boleh diresepkan dalam kes seperti:

  • dengan gigitan serangga;
  • rhinitis alergi dan konjungtivitis;
  • gatal-gatal;
  • dermatosis (termasuk atopik), disertai dengan gatal-gatal;
  • jangkitan dengan ruam kulit (rubela, campak, dll.).
  1. Jenis H1 digunakan dalam rawatan reaksi alahan.
  2. Antihistamin seperti H2 menghalang rembesan salah satu komponen utama jus gastrik - asid hidroklorik.
  3. Jenis H3 digunakan dalam rawatan penyakit sistem saraf pusat.

Beberapa antihistamin generasi kedua dan baru (terakhir) mungkin diresepkan untuk kanak-kanak; digunakan untuk wanita hamil, penyusuan susu ibu dibenarkan.

Kontraindikasi

Sebarang kaedah mesti digunakan setelah berunding dengan pakar dan kenalan terperinci dengan arahan.

Antihistamin digunakan dengan berhati-hati atau dikontraindikasikan dalam keadaan berikut:

  • BPH (dahulunya adenoma prostat);
  • glaukoma;
  • epilepsi;
  • patologi buah pinggang;
  • pengekalan kencing.

Borang pelepasan

Terdapat produk untuk penggunaan oral, suntikan atau penggunaan topikal.

Di laman web kami disajikan:

  • titisan (oral, hidung, atau oftalmik);
  • dragee;
  • sirap dan penyelesaian oral;
  • tablet antihistamin.

Tidak kira bentuk dos yang dipilih, jumlah ubat yang diperlukan ditentukan oleh doktor.

Negara pembuatan

Dalam katalog laman web anda akan menemui ubat antihistamin dari negara-negara pembuatan berikut:

  • Bulgaria;
  • Great Britain;
  • Israel;
  • India dan lain-lain.

Cadangan doktor yang hadir sebelum memulakan kursus adalah salah satu kriteria terpenting untuk memilih ubat..

SEBELUM MENGGUNAKAN PERSIAPAN, SILA BACA ARAHAN UNTUK MENGGUNAKAN ATAU MENGHUBUNGI SEORANG SPESIALIS.

Pil alahan yang berkesan dan murah untuk kanak-kanak dan orang dewasa

Reaksi alahan boleh berlaku pada mana-mana orang, walaupun tanpa kecenderungan terhadapnya. Bentuk ringan disertai dengan kemerahan, ruam dan gatal pada kulit, rinitis dan sedikit pembengkakan tempatan, tetapi ada juga bentuk yang teruk di mana fungsi pernafasan sukar.

Pelbagai ubat farmakologi digunakan untuk menekan gejala alergi, bentuk yang paling biasa adalah tablet. Farmasi mempunyai produk dalam julat harga yang berbeza, dan ubat murah selalunya tidak kurang berkesan daripada analog yang mahal..

Artikel ini membincangkan jenis pil kelas anggaran yang paling biasa dengan tindakan anti-alergi..

Punca dan gejala alahan

Alergi adalah peningkatan kepekaan badan dan sistem imun terhadap bahan-bahan tertentu.

Perkembangannya boleh disebabkan oleh pengaruh faktor-faktor berikut:

  • Kekurangan makanan seimbang - kekurangan vitamin dan nutrien, penggunaan produk secara sistematik dengan bahan tambahan kimia buatan;
  • Kejutan emosi, faktor tekanan;
  • Pengambilan protein asing dengan vaksin atau plasma penderma atau kesan sampingan penggunaan ubat farmakologi;
  • Kesan kimia bahan kimia dan kosmetik isi rumah;
  • Aktiviti parasit atau pendedahan kepada jangkitan kulat.
  • Kecenderungan genetik dan keturunan.

Apabila alergi berlaku, kompleks gejala utama berikut mungkin muncul:

  • Batuk, gatal di hidung, menyebabkan bersin dan rinitis alergi dan gangguan fungsi pernafasan;
  • Kemunculan dermatitis, disertai dengan gatal, terbakar, mengelupas, kemerahan dan bengkak;
  • Pembakaran dan kemerahan mata, pembengkakan kawasan di sekitarnya, peningkatan rembesan lakrimal;
  • Bengkak lidah dan membran mukus mulut, muntah, dan gangguan pencernaan adalah gejala alahan ubat atau makanan yang biasa;
  • Kejutan anaphylactic, disertai dengan tindakan buang air besar dan buang air besar secara tidak sengaja, kemunculan ruam kulit yang banyak di seluruh badan, sesak nafas, reaksi kejang dan kehilangan kesedaran.

Tindakan pil alahan

Untuk menghilangkan gejala alergi, ubat antihistamin oral dalam bentuk tablet diamalkan.

Mereka boleh mempunyai komposisi yang berbeza, tetapi mempunyai mekanisme tindakan yang serupa, seperti berikut:

  • Penurunan aktiviti atau pemberhentian lengkap aktiviti reseptor histamin, yang menyebabkan penurunan gejala yang cepat;
  • Penghapusan hubungan antara histamin dan tisu, yang tidak membenarkan mereka memberi kesan yang besar pada mereka.
  • Jenis tablet tertentu mempunyai kesan antiemetik dan kesan menenangkan pada kawasan tertentu dari sistem saraf pusat.

Kajian semula antihistamin generasi pertama yang murah

Antihistamin generasi pertama dalam bentuk pil digunakan sebagai kaedah utama untuk mengatasi alahan..

Kelemahan utama kumpulan ini adalah kerapuhan ikatan dengan reseptor histamin dan jangka masa kesan terapi yang rendah..

Atas sebab ini, pil harus diminum dengan kerap dan dalam dos yang tinggi, yang, bersama dengan kesan pada otak, sering menimbulkan banyak kesan sampingan..

Kesan sampingan yang mungkin:

  • Peningkatan mengantuk;
  • Mengeringkan mukosa mulut;
  • Peningkatan kegembiraan mental dan emosi;
  • Denyutan jantung meningkat;
  • Kemerosotan sementara dalam fungsi visual;
  • Kesukaran dalam proses buang air besar;
  • Ketidakupayaan untuk menumpukan perhatian;
  • Sambutan perlahan terhadap peristiwa yang sedang berlaku.

Dadah murah yang popular dari kumpulan ini disenaraikan di bawah:

  • Diazolin - mengandungi 50 atau 100 mg mebhydrolin napisylate dalam setiap tablet. Kanak-kanak berumur lebih dari 3 tahun ditetapkan dos harian 50-100 mg, untuk kanak-kanak berumur 5-10 tahun - 100-150 mg. Kanak-kanak berumur lebih dari 12 tahun mengambil tablet mengikut skema untuk orang dewasa, dos hariannya berbeza dari 100 hingga 300 mg, bergantung kepada keparahan gejala alergi. Dos harian tidak boleh melebihi 600 mg, pada satu masa tidak dibenarkan mengambil lebih dari 300 mg. Tempoh kursus bergantung kepada keparahan reaksi alergi. Kos di farmasi adalah dari 70 rubel;
  • Tavegil adalah tablet antihistamin berdasarkan clestamine hydrogen fumarate. Alat ini boleh digunakan untuk merawat alahan pada kanak-kanak berusia lebih dari 6 tahun, memberi mereka setengah tablet 2 kali sehari. Lebih dari 12 tahun dan dewasa, ambil 2 tablet sehari, diambil pada waktu pagi dan malam. Dos harian maksimum untuk alahan teruk adalah 6 tablet. Kosnya adalah dari 80 rubel;
  • Diphenhydramine boleh didapati dalam bentuk tablet yang mengandungi 20 hingga 100 mg diphenhydramine. Perlu mengambil 10-30 mg ubat 1-3 kali sehari, bergantung kepada keparahan gejala alergi; jangka masa kursus adalah 1.5-2 minggu. Anda boleh membeli produk dengan harga 15 rubel;
  • Suprastin - anda perlu mengambil 3-4 tablet sehari dan pastikan dos harian tidak melebihi 100 mg. Anda boleh menggunakan ubat tersebut untuk merawat alahan pada kanak-kanak dari usia 3 tahun, memberikan setengah tablet 2 kali sehari; kanak-kanak berumur lebih dari 6 tahun - 3 kali sehari. Tempoh kursus ditentukan secara individu, kerana keparahan gejala menurun, dosnya dikurangkan. Anda boleh membeli produk dengan harga 120 rubel.

Kajian semula antihistamin generasi kedua yang murah

Kumpulan sebelumnya digantikan oleh tablet generasi kedua, yang secara kimia berkaitan dengan reseptor histamin.

Ciri ini adalah ciri positif utama mereka, kerana ia memberikan faedah berikut:

  • Tiada kesan pada otak;
  • Tiada kesan pada reseptor lain;
  • Kekurangan ketagihan dalam jangka masa panjang;
  • Peningkatan kesan terapeutik hingga 12 jam, yang mengurangkan kekerapan pengambilan pil.

Kelemahan utama tablet generasi kedua adalah kemunculan sejumlah kontraindikasi, termasuk:

  • Kanak-kanak;
  • Umur lebih 65 tahun;
  • Penyakit sistem kardiovaskular;
  • Kegagalan ginjal;
  • Tidak dibenarkan digunakan dengan antibiotik - makrolida;
  • Tidak dibenarkan digunakan dengan ubat antimikotik.

Contoh pil generasi kedua yang murah untuk memerangi gejala alahan disenaraikan di bawah:

  • Semprex adalah bentuk pil antihistamin acrivastine. Anda boleh mengambil ubat itu dari usia 12, 3 tablet sehari, rawatannya berterusan sehingga gejala alergi dihilangkan sepenuhnya. Kos tablet Semprex di farmasi adalah dari 120 rubel;
  • Trexil - hadir dalam bentuk tablet yang mengandungi 60 mg terfenadine. Penerimaan dilakukan dalam 2 tablet sehari sehingga tanda-tanda alergi sepenuhnya hilang atau sesuai dengan tempoh yang ditetapkan oleh doktor. Di bawah usia 12 tahun, dibenarkan untuk mengambil setengah tablet 2 kali sehari. Kosnya adalah dari 100 rubel;
  • Claritin - adalah salah satu antihistamin berasaskan loratadine. Tablet boleh diberikan kepada kanak-kanak berumur 3 tahun; pada usia 2 hingga 3 tahun, sirap dibenarkan. Ambil 1 tablet sehari; kanak-kanak dengan berat kurang dari 30 kg - setengah tablet; jangka masa kursus ditentukan secara individu. Kos dana di farmasi adalah dari 150 rubel.

Kajian semula antihistamin generasi ketiga yang murah

Antihistamin generasi ketiga telah dikembangkan dan agak baru di farmasi.

Satu-satunya kontraindikasi langsung untuk digunakan adalah intoleransi individu terhadap bahan yang termasuk dalam komposisi.

Kelebihan lain dari ubat generasi ketiga termasuk:

  • Sebenarnya, tidak ada kesan sampingan:
    • sakit kepala berlaku dalam 7% kes;
    • peningkatan mengantuk dan kehilangan tumpuan diperhatikan dalam 2% kes;
  • Kemungkinan penggunaan pada kanak-kanak dan usia tua;
  • Kekurangan pengaruh pada fungsi otot jantung, yang memungkinkan untuk menyingkirkan kontraindikasi dari sistem kardiovaskular;
  • Kelajuan tindakan yang tinggi, kesan terapi jangka panjang adalah faktor utama yang memungkinkan untuk mengurangkan dos dan mengurangkan kekerapan pengambilan pil..

Pil generasi ketiga murah yang paling popular untuk memerangi gejala alahan disenaraikan di bawah:

  • Cetirizine adalah salah satu antihistamin moden yang paling diminati. Ia dihasilkan dalam bentuk tablet yang mengandungi 10 mg bahan dengan nama yang sama. Ubat ini bertujuan untuk rawatan alahan pada orang dewasa dan kanak-kanak berusia lebih dari 6 tahun, ia harus diminum 1 tablet sehari atau setengah tablet 2 kali sehari. Sekiranya terdapat penyakit ginjal, ditetapkan setengah tablet sehari, pengambilannya dilakukan setiap hari. Tempoh kursus ditetapkan secara individu. Anda boleh membeli ubat itu dengan harga 60 rubel;
  • Fexadine adalah ubat berdasarkan fexofenadine, setiap tablet mengandungi 120 mg bahan aktif. Produk ini diluluskan untuk penggunaan hanya berusia lebih dari 12 tahun. Semasa merawat alahan bermusim dan rinitis alergi, ambil 1 tablet sehari, untuk bentuk urtikaria kronik - 1,5 tablet sehari. Rawatan harus diteruskan sehingga pengampunan berlaku. Kosnya adalah dari 140 rubel.

Kajian semula ubat hormon murah untuk alahan

Tablet hormon dengan tindakan anti-alergi juga tergolong dalam generasi farmakologi generasi ketiga.

Mereka mengandungi bahan kimia yang dapat memberi kesan sistemik pada tubuh, oleh itu, pengambilan pil tersebut hanya dibenarkan dalam kes yang teruk dan seperti yang ditetapkan oleh doktor yang merawat.

Petunjuk untuk digunakan adalah:

  • Alahan dalam bentuk kronik dengan teruk;
  • Gejala alahan yang teruk, kejutan anaphylactic;
  • Tidak cukup keberkesanan tablet antihistamin milik kumpulan lain.

Penggunaan antihistamin jenis hormon jangka panjang dan tidak terkawal boleh menyebabkan akibat negatif berikut:

  • Gangguan tahap hormon, menyebabkan kompleks masalah kesihatan;
  • Gangguan fungsi sistem imun;
  • Pelanggaran aktiviti otot jantung;
  • Lesi ulseratif saluran gastrousus;
  • Penunjuk tekanan darah meningkat;
  • Kesan terbalik dengan keparahan gejala alergi yang meningkat.

Pil alahan hormon murah yang popular disenaraikan di bawah:

  • Prednisolone adalah ubat yang paling biasa dalam kumpulan ini, setiap tablet mengandungi 5 mg bahan dengan nama yang sama. Bergantung pada keparahan alergi, pakar boleh menetapkan dos harian 5 hingga 60 mg. Dos harian maksimum adalah 200 mg, tetapi ini biasanya tidak ditetapkan untuk rawatan alahan. Bagi kanak-kanak, dos dikira berdasarkan nisbah 0.14-2 mg bahan aktif per kilogram berat badan, jumlah yang diperoleh dibahagikan kepada 3-4 dos. Semasa rawatan, doktor menyesuaikan dos bergantung pada dinamika positif dan penurunan keparahan gejala. Kos di farmasi adalah dari 100 rubel;
  • Kestin adalah antihistamin yang mengandungi ebastine berionisasi mikro. Alat ini digunakan untuk merawat alahan yang berusia lebih dari 12 tahun, 1-2 tablet harus diambil setiap hari, jangka masa kursus ditentukan oleh doktor secara individu. Sekiranya terdapat penyakit dan kerosakan hati, dos minimum ubat ditetapkan. Kosnya adalah dari 140 rubel.

Kajian semula ubat homeopati yang murah untuk alahan

Untuk rawatan alahan, persediaan homeopati juga boleh digunakan, yang hanya mengandungi bahan semula jadi dari haiwan dan tumbuhan..

Antara kelebihan utama ubat homeopati adalah:

  • Tiada ketagihan tanpa mengira dos yang digunakan;
  • Tidak perlu meningkatkan dos dari masa ke masa;
  • Tiada kesan negatif terhadap mekanisme;
  • Pengaktifan proses semula jadi dalam badan;
  • Ketiadaan kontraindikasi hampir lengkap;
  • Kemungkinan penggunaan pada kanak-kanak dan usia tua.

Walaupun terdapat sebilangan aspek positif, pil alergi homeopati mempunyai 2 kekurangan yang ketara:

  • Prinsip tindakan kumulatif, kerana tempoh kemasukan adalah dari enam bulan atau lebih lama.
  • Kehadiran bahan-bahan herba dalam komposisi menjadikan tablet homeopati tidak sesuai untuk semua orang, kerana ia sendiri dapat menimbulkan reaksi alergi.

Pil homeopati murah yang popular untuk memerangi gejala alahan disenaraikan di bawah:

  • Rhinital - mesti diserap di mulut 30 minit sebelum makan. Dos harian maksimum adalah 12 tablet; rehat sekurang-kurangnya 1 jam mesti dikekalkan antara dos. Untuk kanak-kanak dari 6 tahun - 8 tablet. Apabila pengampunan berlaku, dos dikurangkan menjadi 3-6 tablet. Dengan kecenderungan untuk alahan bermusim, Rinital diambil untuk tujuan profilaksis 1.5 bulan sebelum penampilan debunga pertama, 3 tablet sehari untuk orang dewasa dan 2 tablet sehari untuk kanak-kanak berumur lebih dari 6 tahun. Tempoh rawatan tidak terhad. Kos dana di farmasi adalah dari 300 rubel;
  • Luffel adalah ubat homeopati berdasarkan ekstrak tumbuhan semula jadi, digunakan untuk merawat rhinitis alergi. Dos harian adalah 3 tablet; dalam bentuk alergi akut, boleh diambil setiap 15 minit selama 2 jam. Tempoh kursus adalah satu bulan, dengan keputusan doktor, rawatan dapat diperpanjang. Luffel boleh digunakan untuk merawat kanak-kanak berumur lebih dari 3 tahun setelah berunding dengan pakar pediatrik. Kos pembungkusan dari 250 rubel.

Kajian semula cromones murah untuk alahan

Cromones adalah kumpulan ubat farmakologi yang tindakannya bertujuan untuk menormalkan pengeluaran histamin pada tahap sel..

Mereka diresepkan untuk pelbagai jenis alahan dalam bentuk akut dan asma bronkial yang timbul pada latar belakangnya. Ciri utamanya adalah keperluan menjalani rawatan.

Sehingga kini, satu-satunya cromone yang berkesan dalam bentuk tablet adalah Ketotifen - ini adalah ubat yang mengandungi 1 mg ketotifen fumarate, yang diresepkan untuk rawatan asma bronkial dan pelbagai bentuk dan jenis alahan, boleh digunakan untuk menghilangkan gejala pada kanak-kanak berumur lebih dari 3 tahun.

Corak penggunaan dijelaskan di bawah:

  • Dos harian adalah 2 tablet, pengambilan mesti digabungkan dengan sarapan dan makan malam;
  • Dengan kecenderungan penenang, disarankan untuk minum setengah tablet 2 kali sehari, secara beransur-ansur meningkatkan dos selama seminggu;
  • Dalam bentuk alahan yang teruk semasa eksaserbasi, dibenarkan mengambil 4 tablet sehari, tetapi tidak lebih banyak;
  • Tempoh kursus ditentukan oleh doktor, bergantung pada dinamika positif, ia berkisar antara 2 minggu hingga 3 bulan.

Kosnya dari 80 rubel.

Pil alahan murah untuk kanak-kanak

Alahan pada kanak-kanak boleh berlaku pada usia berapa pun; untuk menghilangkannya, anda juga perlu mengambil tablet antihistamin.

Kaedah murah yang digunakan dalam amalan pediatrik dibincangkan di bawah:

  • Diazolin - digunakan untuk merawat reaksi alahan pada kanak-kanak berumur lebih dari 1 tahun. Ia sangat berkesan untuk rinitis alergi, kemerahan dan peningkatan mata yang terkoyak. Untuk kemudahan mengambil tablet, disarankan untuk melakukan pra-penggilingan ke keadaan serbuk. Kosnya ialah 70 rubel;
  • Peritol - dalam bentuk tablet digunakan untuk merawat alahan pada kanak-kanak berumur lebih dari 2 tahun; ejen tersebut ditetapkan untuk menghilangkan manifestasi kulit. Kosnya adalah dari 140 rubel setiap pakej;
  • Pipolfen - tersedia dalam pelbagai bentuk, tablet dan larutan suntikan digunakan untuk merawat alahan pada kanak-kanak berumur lebih dari 2 bulan. Tablet jauh lebih murah daripada bentuk pelepasan ubat ini, ia boleh dibeli dengan harga 120 rubel;
  • Diphenhydramine - dalam bentuk tablet, berkesan dalam merawat reaksi alahan pada kulit. Tablet boleh digunakan untuk merawat kanak-kanak dari usia 3 tahun, pada usia yang lebih awal, bentuk ubat lain digunakan. Kosnya adalah dari 15 rubel.

Pil alahan kehamilan yang murah

Banyak ubat anti-alergi dilarang semasa kehamilan.

Berikut adalah pil murah yang boleh digunakan dalam tempoh ini:

  • Claritin - juga dibenarkan hanya dari trimester kedua, harganya adalah dari 150 rubel;
  • Suprastin - boleh digunakan untuk merawat alahan dalam tempoh kehamilan 13-36 minggu, hanya pengambilan satu pil atau kursus pendek di bawah pengawasan doktor dibenarkan. Kosnya adalah dari 120 rubel;
  • Cetirizine - pada mana-mana peringkat kehamilan, ia hanya diresepkan oleh doktor sekiranya terdapat keperluan mendesak dan keberkesanan antihistamin lain yang rendah. Kos dari 60 rubel.

Penarafan ubat yang murah tetapi berkesan

Berikut adalah senarai ubat yang berjaya menggabungkan kos rendah dan kecekapan tinggi dalam rawatan alahan..

5 pil alahan murah:

  1. Cetirizine - kos dari 60 rubel;
  2. Claritin - kos dari 150 rubel;
  3. Tsetrin - kos dari 160 rubel;
  4. Tavegil - kos dari 80 rubel;
  5. Diphenhydramine - berharga dari 15 rubel.

Ubat yang lebih mahal untuk alahan dan rakannya yang lebih murah

Terdapat sebilangan besar pil alergi mahal di farmasi.

Berikut adalah contoh ubat-ubatan tersebut dan perbandingannya dengan analog dengan komposisi yang serupa:

Ubat yang lebih mahalKosAnalog yang lebih murahKos
Loratadin-teva200-240Lorahexal50
Erius550-600Desloratadine115
Ksizal350Levocetirizine Teva180
Allegra600-650Fexofast200
Erespal350-400Epistatus200
Suprastin120Kloropiramina60
Zyrtec200Cetirizine60

Cara memilih pil untuk alahan?

Pelbagai antihistamin yang terdapat di farmasi sering menyulitkan proses pemilihan.

Berikut adalah kriteria utama ubat harus dinilai:

  • Kos. Ubat analog biasanya berada dalam julat harga yang lebih berpatutan daripada antihistamin asli, sementara keberkesanannya berada pada tahap yang sama;
  • Komposisi. Adalah perlu untuk memastikan bahawa ubat tersebut tidak mengandungi zat yang mana intoleransi individu terhadap tubuh;
  • Kesan sampingan. Semasa menjalankan aktiviti yang memerlukan peningkatan perhatian, lebih baik memilih dana dengan risiko minimum mengembangkan reaksi yang tidak diinginkan;
  • Sekatan umur. Tidak semua ubat boleh digunakan pada masa kanak-kanak dan usia tua;
  • Kontraindikasi. Sebelum mengambil pil, anda harus memastikan bahawa tidak ada kontraindikasi, selalunya ia berkaitan dengan keadaan hati dan ginjal, kerja sistem kardiovaskular dan kehamilan;
  • Kekerapan kemasukan dan tempoh kursus. Tidak semua tablet dirancang untuk jangka masa panjang.

Ulasan

Ulasan mengenai penggunaan pil alergi yang murah: