Ubat antihistamin (antiallergik)

Para saintis masih bergelut dengan penyebab alahan. Penyelidik dari Australia telah mengenal pasti kaitan antara alergi makanan dan kekurangan vitamin D, dan rakan mereka dari England berpendapat bahawa "kemandulan" harus dipersalahkan - lebih baik memperkenalkan kanak-kanak itu kepada makanan baru secepat mungkin agar pada masa depan tubuh tidak salah menganggapnya sebagai alergen, misalnya, selai kacang.

Malangnya, alahan tidak dapat disembuhkan, tetapi anda boleh melawan gejala yang muncul kerana "menghidupkan" histamin. Bahan ini aktif dan menyebabkan reaksi alergi yang biasa: batuk, hidung berair dan gatal.

Ahli farmasi membahagikan tablet untuk alahan kepada dua generasi, dengan mengambil kira tempoh tindakan, keberkesanan dan kesannya pada sistem saraf pusat. Glukokortikosteroid diasingkan secara berasingan - dana kumpulan ini biasanya dihasilkan dalam bentuk gel, salap dan losyen.

Pil "generasi ketiga" untuk alergi masih diperuntukkan untuk ubat-ubatan baru yang asasnya, tindakannya akan berbeza dengan pil generasi kedua. Persatuan Alergi Rusia dalam garis panduan klinikalnya juga tidak menyebut generasi mana pun, kecuali yang pertama dan yang kedua.

Dari setiap kumpulan, kami mengambil pil alergi yang paling popular dan memilih rakan sejawat yang murah. Kami menganggap faedahnya seperti di kedai runcit: kami membandingkan harga untuk jisim bahan aktif.

Perhatian! Sekiranya doktor telah menetapkan ubat, periksa kemungkinan menggantinya dengan ubat lain, tetapi dengan komposisi yang sama. Mungkin, sebagai tambahan kepada bahan aktif utama, bahan bantu juga berperanan: sebagai pengganti, mereka mungkin tidak sesuai dengan ubat lain yang digunakan.

Analog atau sinonim?

Dalam pertuturan sehari-hari, orang memanggil ubat dari pengeluar yang berlainan, tetapi dengan bahan aktif yang sama. Ahli farmasi dan ahli farmakologi: analog adalah ubat dengan bahan aktif yang berbeza, tetapi digunakan untuk merawat penyakit yang sama. Dan ubat-ubatan dari pengeluar yang berbeza dengan bahan aktif yang sama adalah sinonim.

Dalam artikel ini, kami menggunakan kata "analog" dalam arti umum - sebagai ubat dengan bahan yang sama, tetapi lebih murah. Ahli farmasi dan ahli farmakologi, maafkan kami.

Antihistamin generasi pertama

Pil alergi generasi pertama menyebabkan rasa mengantuk dengan mempengaruhi sistem saraf pusat. Tetapi mereka bertindak seketika - ini penting apabila reaksi alergi berkembang dengan cepat.

Suprastin

Salah satu ubat alergi yang paling murah dan berkesan. Suprastin bertindak selama 4-6 jam, tetapi penggunaan jangka panjang menyebabkan toleransi terhadap ubat - iaitu, dari masa ke masa, ia mungkin tidak berkesan pada dos yang sama.

Bahan aktif dalam tablet Suprastin adalah chloropyramine.

Ubat alahan

Pesan pil alahan

Gorzdrav adalah rangkaian farmasi di wilayah Moscow, St Petersburg dan Moscow dan Leningrad. Kami kerap mengadakan promosi yang menguntungkan dan memberikan potongan besar untuk menyediakan pil alergi berkualiti tinggi kepada pengguna..

Dengan menggunakan fungsi laman web ini, anda boleh memesan ubat yang diperlukan dari rumah dan mengambilnya pada waktu yang sesuai di farmasi terpilih. Untuk melakukan ini, anda perlu memberitahu nombor farmasi kepada pekerja farmasi dan membayar secara tunai atau dengan kad kredit.

Sebelum memesan ubat antihistamin, anda harus mempelajari arahannya dengan teliti - mereka boleh didapati di laman web portal.

Penggunaan antihistamin

Alergi adalah peningkatan kepekaan tubuh manusia terhadap bahan-bahan tertentu [1]. Ia berkembang dengan sentuhan langsung kulit, selaput lendir, saluran pernafasan dengan faktor yang memprovokasi dan menampakkan dirinya:

  • bengkak;
  • kulit gatal;
  • ruam;
  • laserasi, intoleransi terhadap cahaya terang;
  • sesak nafas.

Laluan penembusan alergen ke dalam badan adalah berbeza. Ia boleh masuk ke hidung semasa bernafas, menetap di kulit. Dalam keadaan alahan makanan, menembusi dengan makanan dan minuman. [2]

Rawatan alahan dengan antihistamin dan ubat hormon selalu menjadi kaedah. Selalunya, antihistamin harus diambil untuk beberapa waktu walaupun gejala sudah hilang.

Tablet antiallergik yang terdapat di farmasi Gorzdrav dibuat oleh syarikat terkenal. Mereka tidak menyebabkan rasa mengantuk, mereka boleh digunakan oleh pemandu, orang yang aktiviti profesionalnya memerlukan ketenangan, perhatian yang tinggi.

Borang pelepasan

Ubat alahan terdapat dalam pelbagai bentuk. Mereka boleh digunakan secara lisan atau topikal - ditanamkan ke hidung, mata, disapu pada kulit. Senarai borang pelepasan juga merangkumi penyelesaian untuk pentadbiran intramuskular dan intravena..

Di laman web Gorzdrav, anda boleh membeli dari alahan:

  • titisan mata dan hidung;
  • semburan;
  • pil;
  • sirap;
  • penggantungan;
  • kapsul dan banyak lagi.

Untuk siapa

Alergi boleh berkembang pada orang dewasa dan kanak-kanak. Semasa memilih ubat anti alergik, anda harus melihat usia mereka yang dirancang. Di laman web kami, anda boleh membeli dana yang ditentukan:

  • kanak-kanak;
  • lelaki;
  • wanita.

Kontraindikasi

Antihistamin moden mempunyai sedikit kesan penenang dan senarai kontraindikasi untuk mengambilnya biasanya sedikit. Selalunya, pengeluar menunjukkan bahawa ubat alergi mereka tidak dapat digunakan untuk:

  • patologi hati yang teruk;
  • glaukoma;
  • epilepsi;
  • kelewatan kencing;
  • hiperplasia prostat jinak.

Atas sebab keselamatan, sebelum menggunakan ubat yang dibeli, anda perlu mempelajari arahannya dengan teliti..

Sijil

Beberapa sijil barang ditunjukkan dalam katalog kami.

SEBELUM MENGGUNAKAN PERSIAPAN, SILA BACA ARAHAN UNTUK MENGGUNAKAN ATAU MENGHUBUNGI SEORANG SPESIALIS.

  1. [1] Kolkhir P. V. "Alergi-imunologi berasaskan bukti". M., "Perubatan Praktikal", 2010, 528 p..
  2. [2] “Garis panduan klinikal. Alergologi "ed. R. M. Khaitova, N. I. Ilyina. M.: "GEOTAR-Media", 2006, 240 p..

Antihistamin

Pesan antihistamin

Antihistamin adalah ubat yang menyekat kelas reseptor yang digabungkan dengan protein G.

Pada masa ini, 3 kumpulan ubat telah diperoleh yang mempengaruhi jenis reseptor tertentu:

  • H1 - untuk rawatan reaksi alahan;
  • H2 - untuk mengurangkan rembesan gastrik;
  • H3 - untuk rawatan patologi neurologi.

Anda boleh memesan ubat kumpulan antihistamin di laman web kami. Dengan menggunakan carian, anda boleh menyusun ubat mengikut bahan aktif, pengeluar, borang pelepasan, dan juga mencari analog dengan harga yang lebih rendah atau lebih mahal.

Petunjuk

Histamin adalah neurotransmitter [1]. Ia mengatur banyak proses dalam tubuh manusia. Biasanya bahan tersebut tidak aktif, tetapi apabila iritasi terjadi, ia dilepaskan, reaksi fisiologi berlaku: kekejangan otot licin, penurunan tekanan.

Dadah yang menghalang kesan orang tengah boleh diresepkan dalam kes seperti:

  • dengan gigitan serangga;
  • rhinitis alergi dan konjungtivitis;
  • gatal-gatal;
  • dermatosis (termasuk atopik), disertai dengan gatal-gatal;
  • jangkitan dengan ruam kulit (rubela, campak, dll.).
  1. Jenis H1 digunakan dalam rawatan reaksi alahan.
  2. Antihistamin seperti H2 menghalang rembesan salah satu komponen utama jus gastrik - asid hidroklorik.
  3. Jenis H3 digunakan dalam rawatan penyakit sistem saraf pusat.

Beberapa antihistamin generasi kedua dan baru (terakhir) mungkin diresepkan untuk kanak-kanak; digunakan untuk wanita hamil, penyusuan susu ibu dibenarkan.

Kontraindikasi

Sebarang kaedah mesti digunakan setelah berunding dengan pakar dan kenalan terperinci dengan arahan.

Antihistamin digunakan dengan berhati-hati atau dikontraindikasikan dalam keadaan berikut:

  • BPH (dahulunya adenoma prostat);
  • glaukoma;
  • epilepsi;
  • patologi buah pinggang;
  • pengekalan kencing.

Borang pelepasan

Terdapat produk untuk penggunaan oral, suntikan atau penggunaan topikal.

Di laman web kami disajikan:

  • titisan (oral, hidung, atau oftalmik);
  • dragee;
  • sirap dan penyelesaian oral;
  • tablet antihistamin.

Tidak kira bentuk dos yang dipilih, jumlah ubat yang diperlukan ditentukan oleh doktor.

Negara pembuatan

Dalam katalog laman web anda akan menemui ubat antihistamin dari negara-negara pembuatan berikut:

  • Bulgaria;
  • Great Britain;
  • Israel;
  • India dan lain-lain.

Cadangan doktor yang hadir sebelum memulakan kursus adalah salah satu kriteria terpenting untuk memilih ubat..

SEBELUM MENGGUNAKAN PERSIAPAN, SILA BACA ARAHAN UNTUK MENGGUNAKAN ATAU MENGHUBUNGI SEORANG SPESIALIS.

Ubat antiallergik

Penyelesaian Pipolfen untuk suntikan intravena dan suntikan intravena 50mg / 2ml 2ml No. 10

Tablet Lordestin ppo 5mg No.30

Sirap Erius 0.5mg / ml 60ml

Tablet Erius 5mg No. 10

Tablet glenzet ms 5mg No. 14

Tablet Allegra ppo 180mg No. 10

Ubat anti-alahan: varieti, cara membuat pesanan

Menurut statistik, jumlah orang yang mengalami alahan semakin meningkat. Antara sebabnya ialah keadaan persekitaran yang tidak baik, sebilangan besar produk tidak wajar di kedai. Selalunya, alergi menampakkan diri pada masa kanak-kanak, kadang-kadang pada orang dewasa. Oleh itu, ubat anti-alergi menjadi semakin popular..

Maklumat ringkas

Alergi adalah tindak balas badan terhadap perengsa tertentu. Sekali dalam aliran darah, ini menimbulkan peningkatan tahap histamin. Pada manusia, ini menampakkan diri dalam bentuk bersin, lakrimasi, batuk, gatal-gatal dan kemerahan pada kulit. Tahap manifestasi gejala ini bergantung pada tindak balas alahan.

Biasanya reaksi berlaku apabila hubungan dengan faktor yang menjengkelkan dikecualikan. Tetapi dalam kes di mana ini tidak dapat dilakukan, atau reaksi alergi terlalu kuat, orang tersebut diberi ubat anti-alergi (antihistamin). Populariti mereka disebabkan oleh harga rendah, kekurangan kesan sampingan dan prestasi tinggi..

Mekanisme tindakan

Tugas utama apabila reaksi alergi berlaku adalah penghapusan cepat. Untuk melakukan ini, anda perlu mengatasi histamin yang tinggi. Selepas pengeluaran, ia dijumpai di sel-sel yang dekat dengan kulit, membran mukus dan saluran darah. Tetapi pada kepekatan yang terlalu tinggi, histamin memasuki aliran darah. Dan ini membawa kepada kerosakan sistem penting: kardiovaskular, saraf dan pernafasan.

Ubat anti-alergi "menghalang" pengeluaran histamin dan menghalangnya daripada memasuki reseptor saraf. Ubat dari kumpulan ini berkesan menghilangkan gejala reaksi alergi. Pengeluaran histamin berhenti hanya setelah menyekat reseptornya. Oleh itu, tanpa mengira sumber alergi, ubat membantu mengatasi tugas ini..

Varieti

Semua ubat anti-alahan dibahagikan mengikut generasi. Mereka berbeza bukan hanya pada masa pelepasan, tetapi juga sifat, kesan dan kesan sampingan. Untuk setiap bentuk alergi, dana dipilih secara individu, dengan mengambil kira ciri-ciri perjalanannya..

Generasi pertama

Dadah anti-alergi pertama muncul hanya pada tahun 1937. Ubat dari kumpulan ini masih diresepkan. Mereka murah dan bertujuan memberikan kelegaan cepat apabila reaksi alergi berlaku. Mereka dicirikan oleh kesan cepat - dalam masa 15 minit selepas pengambilan.

Dadah yang paling popular dalam kumpulan ini adalah:

"Diphenhydramine" membantu mengatasi sindrom dan batuk yang menyakitkan;

"Suprastin" menyelesaikan masalah gatal dan ruam kulit. Jangan berikan kepada kanak-kanak di bawah 6 tahun;

"Tavegil" mengatasi penampilan edema dan gatal-gatal. Ia diambil untuk alahan yang disebabkan oleh makanan atau gigitan serangga. Dilarang membawa pesakit hipertensi, masalah sistem kardiovaskular dan saluran gastrousus.

Kesan tablet ini tidak lama, dos yang disyorkan adalah 2-3 tablet sehari. Ubat-ubatan kumpulan ini mempunyai kelemahan - kesan buruk pada tubuh. Terdapat banyak dari mereka dan yang paling berbahaya adalah gangguan jantung dan sistem saraf pusat, kemerosotan keadaan saluran darah. Oleh itu, setelah menerimanya, seseorang berasa mengantuk. Di samping itu, mereka mempunyai kesan toksik, jadi penggunaan jangka panjang mereka sangat tidak diingini..

Generasi kedua

Mereka mempunyai kesan negatif yang lemah pada sistem kardiovaskular dan saraf. Ini adalah perbezaan utama dari ubat-ubatan kumpulan pertama. Cukup dengan mengambil 1 tablet sehari. Sebilangan ubat yang diresepkan oleh doktor untuk merawat kanak-kanak. Sekiranya alergi mengambil bentuk akut, maka ubat generasi kedua diresepkan sebagai sebahagian daripada rawatan komprehensif.

Dadah yang paling terkenal dalam kumpulan ini:

Claritin diresepkan untuk alahan bermusim. Diluluskan untuk rawatan bayi dari usia 2 tahun dalam bentuk sirap;

Fenistil membantu mengatasi pelbagai jenis alahan;

"Loratadin" menghilangkan semua gejala, tidak memberi kesan negatif pada sistem saraf pusat. Dibolehkan untuk kanak-kanak dari 2 tahun.

Kelemahan utama adalah kesan buruk terhadap kerja jantung. Mereka diresepkan dengan berhati-hati kepada orang yang menderita penyakit hati. Tidak digalakkan mengambilnya bersama jus limau gedang. Yang paling selamat dalam kumpulan ini ialah Fenistil dan Loratadin. Mereka sering diresepkan untuk rawatan alahan pada kanak-kanak..

Generasi ketiga

Ini adalah ubat terbaru yang dianggap paling berkesan. Kelebihan utama mereka adalah bahawa praktikalnya tidak ada kesan sampingan dan mempunyai kesan tahan lama. Ubat anti-alergi generasi ketiga berfungsi dengan cepat dan berkesan. Tetapi tolak mereka adalah kos yang tinggi.

Yang paling biasa dalam kategori ini adalah:

Cetrin terkenal dengan tindakan pantas dan berkesan. Boleh diresepkan kepada kanak-kanak berumur 2 tahun dalam bentuk sirap;

"Zyrtek" dengan cepat menghilangkan masalah kulit;

Telfast diresepkan untuk bentuk akut dan kronik;

"Aleron" diresepkan untuk alahan yang teruk. Selalunya termasuk dalam rawatan asma bronkial.

Sebilangan ubat generasi ketiga dikontraindikasikan pada wanita hamil dan bayi. Ulasan paling positif diterima oleh "Zirtek" dan "Telfast".

Antihistamin

Dalam kategori yang berasingan, dana diperuntukkan untuk mengurangkan gejala. Mereka tidak menghilangkan penyebab penyakit ini. Mereka diresepkan untuk alahan ringan. Salap, krim, gel dan titisan mata sangat popular.

Antihistamin boleh diresepkan untuk alahan akut, tetapi dalam kombinasi dengan ubat yang lebih kuat.

Untuk alahan bermusim dan makanan, ejen generasi ke-2 dan ke-3 ditetapkan. Kanak-kanak diberi ubat titisan, sirap dan pil.

Untuk ruam kulit, kemerahan, dermatitis dan selepas gigitan serangga - antihistamin dan tablet anti-alergi.

Untuk konjungtivitis alergi - "Opatol" - ini adalah satu-satunya titisan mata, kandungan komponen antihistamin.

Terapi kompleks diresepkan oleh doktor, dengan mengambil kira jenis alergi dan gejalanya. Pendekatan ini membantu mengatasi penyebab dan manifestasi secara serentak..

Ubat antiallergik hormon

Biasanya doktor menetapkan ubat-ubatan yang tidak mengandungi komponen hormon. Tetapi jika simptom itu berterusan untuk jangka masa yang panjang, pakar menetapkan ubat hormon yang lebih kuat. Mereka bertindak cepat dan sangat berkesan untuk menghilangkan alahan, tetapi pengambilannya mungkin disertai dengan kesan sampingan:

sakit kepala dan pening;

penampilan jerawat.

Mereka berusaha untuk tidak menyerahkannya kepada anak-anak, sehingga tidak mengganggu perkembangan mereka. Biasanya saya memberi ubat antiallergik hormon jika anda memerlukan pertolongan kecemasan dengan manifestasi yang teruk. Untuk penerimaan tanpa kesan sampingan, dos yang dibenarkan adalah 1 tablet sehari.

Tetapi ubat-ubatan tersebut tidak boleh diambil tanpa pengawasan perubatan. Dengan penggunaannya yang kerap, kesan sampingan akan lebih ketara pada seseorang. Dan ubat antiallergik standard tidak lagi berkesan..

Ubat homeopati

Walaupun banyak doktor ragu-ragu mengenai homeopati, ubat alergi yang mengandungi bahan tumbuhan dan haiwan sangat popular di kalangan pesakit. Mereka tidak ketagihan, mereka boleh diambil oleh wanita hamil dan menyusui, kanak-kanak. Tetapi hasilnya dapat dicapai hanya setelah menjalani kursus yang panjang..

Tidak semua doktor menganggapnya berkesan. Dan beberapa komponen boleh menimbulkan reaksi alergi. Yang paling popular dalam barisan ini adalah "Luffel" dan "Rinital".

Ubat anti-alahan untuk kanak-kanak

Malah boleh muncul pada bayi. Sekiranya rawatan tidak dimulakan tepat pada waktunya, maka komplikasi serius mungkin muncul. Bagi anak-anak, ibu bapa tidak boleh memilih rawatan sendiri. Selalunya, bayi diresepkan:

"Diphenhydramine" boleh diberikan kepada kanak-kanak berumur 3 tahun. Ia diresepkan untuk ruam kulit, kemerahan, reaksi alergi terhadap suhu sejuk.

Pipolfen boleh diberikan kepada bayi berusia dua bulan. Ditetapkan untuk rinitis alergi dan ruam kulit.

"Peritol" diresepkan untuk kanak-kanak bermula dari usia 2 tahun. Membantu menangani reaksi badan negatif terhadap selesema, bengkak dan gatal.

Doktor menetapkan Diazolin untuk bayi dari setahun untuk memerangi konjungtivitis yang disebabkan oleh alahan, alahan bermusim dan ruam kulit.

Reaksi negatif badan dapat menampakkan diri pada rangsangan apa pun. Hanya doktor yang dapat menentukan sebab sebenar penampilannya. Pengambilan ubat sendiri boleh menyebabkan komplikasi kesihatan anak.

Rawatan alahan pada wanita hamil

Malah ubat generasi ketiga tidak sepenuhnya selamat untuk wanita hamil. Doktor menasihatkan untuk menghilangkan interaksi dengan faktor yang menjengkelkan. Tetapi ini tidak selalu mungkin. Wanita hamil dibenarkan mengambil ubat berikut:

"Kromoglin" - kemasukannya dibenarkan dari trimester ke-2;

"Claritin" - juga dari trimester ke-2;

"Cetirizine" - diresepkan mengikut keperluan;

"Suprastin" boleh diambil dalam kursus pendek, bermula dari trimester ke-2.

Semua ubat anti alergi harus diambil oleh ibu hamil di bawah pengawasan doktor yang akan menetapkan dos. Dalam tempoh ini, wanita tidak boleh mengambil:

"Diphenhydramine", kerana boleh menyebabkan keguguran.

"Pilpofen" - mempunyai kesan negatif pada sistem saraf pusat.

"Tavegil" boleh memprovokasi patologi neurologi.

Oleh itu, wanita hamil harus berusaha menghindari semua kemungkinan alergen, kerana keadaannya mempengaruhi perkembangan janin..

Ubat anti-alergi membantu mengatasi pelbagai jenis alahan. Tetapi dengan cara yang akut dan kronik, doktor harus memilih ubat. Kerana sebilangan dari mereka mempunyai sejumlah kontraindikasi, dan keberkesanannya bergantung pada pembentukan etiologi penampilan reaksi alergi.

Cara memesan ubat anti alergi di Moscow dengan penghantaran

Kedai dalam talian bukan sahaja menjimatkan masa pelanggan, tetapi juga wang, kerana harganya lebih rendah daripada di kedai konvensional. Sebagai tambahan kepada kelebihan di atas, "Farmasi Anda No. 1" akan membolehkan anda mendapatkan nasihat pakar mengenai masalah yang menarik. Cukup untuk memanggil nombor telefon yang ditentukan.

Semua pesanan dibuat dalam talian dan pelanggan menerima pemberitahuan penerimaannya. Penghantaran berlaku di salah satu cawangan yang paling dekat dengan pengguna "Farmasi anda №1". Terdapat 34 cawangan di Moscow, yang membolehkan kami merangkumi semua kawasan di bandar dan membuat penghantaran secepat mungkin dan mudah. Sekiranya preskripsi doktor diperlukan untuk membeli ubat, pelanggan mesti menunjukkannya kepada pekerja.

Cara membuat pesanan untuk produk anti alergi di Moscow dengan penghantaran

Sangat mudah untuk membuat pembelian di Farmasi No 1 anda. Cukup untuk menjalani pendaftaran yang mudah dan anda akan mempunyai akaun peribadi. Di dalamnya, pelanggan akan dapat melihat semua maklumat mengenai pesanan yang dibuat dan menerima pemberitahuan mengenai tawaran yang menguntungkan..

Atau hubungi nombor telefon dan bincangkan semua nuansa pesanan dengan wakil farmasi. Anda boleh mendapatkan ejen anti-alahan yang diperlukan dalam katalog elektronik atau menggunakan carian. Di "Farmasi No. 1" anda boleh mendapatkan pelbagai jenis ubat dalam segmen harga yang berbeza. Semua ubat telah diperakui, dibenarkan di wilayah Persekutuan Rusia dan memenuhi semua syarat kualiti dan keselamatan.

Sekiranya produk anti-alahan yang diperlukan tidak tersedia, anda boleh membuat pra-pesanan. Tetapi masa penghantaran akan meningkat, kerana anda harus menunggu barang tiba di gudang. Namun, ada peluang untuk membeli ubat tersebut dengan harga murah. Anda akan menerima pemberitahuan mengenai kedatangan barang.

Membeli-belah di "Farmasi Anda No. 1" menguntungkan

Kelebihan farmasi ini adalah harga yang rendah dan barang yang berkualiti tinggi. Penghantaran semua ubat, makanan tambahan dan alat perubatan dilakukan terus dari gudang. Oleh itu, tidak ada penambahan tambahan untuk pelbagai jenis.

"Farmasi No. 1" anda tidak berhenti di situ dan menawarkan banyak kelebihan kepada pelanggannya. Oleh itu, pelanggan dapat membeli produk berkualiti dengan harga yang menarik. Mereka yang telah menggunakan perkhidmatan "Farmasi Anda No. 1" menerima pemberitahuan mengenai potongan harga, promosi dan kedatangan barang baru.

48 Farmasi di Moscow di mana anda boleh membeli ubat Anti Alergi

PENTING! Kami tidak menjual produk di laman web ini dan tidak menghantar pesanan ke rumah anda. "Pesanan" di laman web bermaksud tempahan di rangkaian farmasi "No. 1 Anda". Barang tersebut dijual oleh organisasi farmasi. Penjualan ubat-ubatan jarak jauh (termasuk penghantaran ke rumah) dilarang oleh undang-undang Persekutuan Rusia semasa.

Lesen untuk menjalankan aktiviti farmasi No. LO-77-02-010710 bertarikh 12.24.19

Antihistamin - Alergi

Apa itu antihistamin?

Bahan-bahan yang membentuk ubat-ubatan ini menghalang aktiviti histamin bebas. Dengan kata mudah, apabila alergen memasuki badan, mereka menekan aktiviti reseptor yang menyebabkan reaksi negatif terhadapnya.
Hingga kini, 3 generasi dana ini telah diketahui, walaupun mereka sudah membicarakan penampilan keempat.

Generasi pertama. Mereka muncul pada tahun 1936 dan masih digunakan hingga kini. Mereka mempunyai kesan penenang, hipnotik dan antikolinergik, anestetik tempatan, dan mempunyai kesan cepat. Tetapi mereka boleh menyebabkan ketagihan dan oleh itu diganti setiap 2-3 minggu. Diphenhydramine, Diazolin, Suprastin, Tavegil, Fenkarol.

Generasi ke-2. Mereka tidak menyebabkan rasa mengantuk, tidak mengurangkan aktiviti mental dan fizikal, mempunyai kesan jangka panjang tanpa ketagihan. Claridol, Clarisens, Clarotadin, Lomilan, Claritin, LauraHexal, Runafin, Kestin.

Generasi ke-3. Apabila tertelan, mereka diubah menjadi metabolit aktif. Mereka tidak mempunyai kesan soporifik dan tidak mempengaruhi fungsi jantung dan sistem saraf. Giemanal, Trexil, Telfast, Zyrtec.

Generasi ke-4. Ini adalah antihistamin generasi baru yang menyekat reseptor H1 yang bertanggungjawab untuk penyebaran reaksi alergi ke seluruh badan. Mereka benar-benar selamat untuk jantung dan saluran darah. Desloratadine-Teva.

Bolehkah ubat ini digunakan pada kanak-kanak dan semasa kehamilan??

Semasa merawat pesakit kecil, anda boleh menggunakan semua jenis ubat, lebih kerap dilakukan dalam kursus pendek sehingga tidak ada kesan sampingan. Anda boleh menggunakan pilihan yang lebih lembut untuk bayi - dalam bentuk salap dan gel, tetes, jika manifestasi penyakit ini ada pada kulit.

Wanita hamil tidak boleh mengambil ubat ini. Hanya dalam kes yang melampau, ini dilakukan pada trimester kedua dan hanya dengan kebenaran doktor yang hadir. Anda biasanya boleh mendapatkan dengan beberapa vitamin dan lemak sihat..

Ubat antiallergik

Kami mohon maaf atas kesulitan yang ditimbulkan

Ubat antiallergik

Pil alahan berjaya menyekat pengeluaran bahan khas dalam badan - histamin. Bahan inilah yang membawa kepada kemunculan proses fisiologi dan patologi, yang disertai dengan gejala-gejala negatif yang mengurangkan kualiti hidup pesakit..

Rujukan. Histamine, sebagai bahan biologi aktif, bertindak pada reseptor khas pada tisu organ dalaman. Kerana ini, mekanisme untuk penampilan reaksi alergi dicetuskan..

Terdapat pelbagai jenis reseptor dalam tisu tubuh manusia, menunjukkan kepekaan pada tahap yang berbeza-beza..

H1 (ubat generasi pertama)

  • menyekat H1
  • tindakan terhadap kumpulan lain

Komponen ubat ini menyebabkan kesan sampingan:

  • kesan kemurungan dan penenang;
  • mengantuk;
  • berasa letih, dll..

Terapi dibenarkan sekiranya tidak memerlukan penumpuan perhatian pada pesakit yang berkaitan dengan jenis aktiviti (memandu kereta, mekanisme operasi, dll.)

sistem saraf pusat

H2 (ubat generasi kedua)

Tidak mempunyai kesan sampingan yang ketara (seperti ubat generasi pertama)

  • tidak mengantuk dan kelesuan;
  • aktiviti fizikal dan mental yang terpelihara;
  • kesan terapeutik jangka panjang;
  • tiada ketagihan;
  • boleh diambil dalam jangka masa yang lama.

sistem saraf pusat

Mukosa perut

H3 (ubat generasi ketiga / baru)

Tindakan selektif hanya pada reseptor ini.

  • tidak ada kesan sampingan dalam bentuk mengantuk, dan lain-lain, kerana bahan aktif bentuk dos praktikalnya tidak mempengaruhi sistem saraf pusat.

Saluran pernafasan atas

Perhatian! Sebarang antihistamin mengandungi bahan aktif tertentu. Oleh itu, ubat tertentu mempunyai kesan terapeutik sendiri dan mempengaruhi kumpulan reseptor tertentu (dalam jadual di atas). Pemilihan ubat yang optimum dilakukan oleh ahli alergi. Jika tidak, keadaan pesakit hanya boleh bertambah buruk.

Ubat anti-alergi moden generasi baru mempunyai kesan terapeutik dan profilaksis yang nyata dan praktikalnya tidak mempunyai kesan sampingan. Mereka digunakan untuk merawat alahan pada kanak-kanak dan orang dewasa, serta untuk mengecualikan kambuhnya penyakit di masa depan..

Ubat digunakan untuk terapi:

  • rhinitis;
  • gatal-gatal;
  • dermatitis;
  • rhinoconjunctivitis.

Tablet alergi secara aktif diresepkan sebagai rawatan kompleks untuk banyak penyakit lain (saluran gastrousus, masalah neurologi, dll.)

Anda boleh memesan dan membeli pil untuk alahan di rangkaian farmasi di Stolichki. Semua barang di sini diluluskan untuk digunakan, mempunyai sijil yang diperlukan yang mengesahkan kualitinya yang tinggi. Tempahan ubat-ubatan jarang disediakan. Kos ubatnya rendah, ia dikendalikan oleh agensi kerajaan.

Antihistamin di Moscow

Jenama popular

  • AKRIKHIN
  • AKTAVIS
  • ALVOGEN
  • Bayer
  • BALKANFARMA
  • BELUPO LTD.
  • BERLIN CHEMIE
  • BOPHARM
  • VALENTA
  • Verteks
  • GEDEON KAYA
  • GLAXOSMITHKLINE
  • GLENMARK
  • PERKHIDMATAN DOMINANTA
  • DR.REDDIS
  • IRBIT HFZ
  • PENGELUARAN CANONFARMA
  • Krka
  • MARBIOPHARM
  • MAKMAL MIKRO
  • NANOLEK
  • OBOLENSKY FP
  • OZONE
  • OLINEFARM
  • RANBAXI
  • Sandoz
  • SANOFI
  • TALLINN HFZ
  • TEVA
  • PHARMSTANDART
  • SHREYA
  • KAKITANGAN
  • MAKMAL ABBOT
  • EGIS
  • YUSB PHARMA
  • SEMUA JENAMA

Hanya penjualan dan diskaun sebenar untuk Antihistamin di Moscow!

Potongan harga

Cara membeli dengan "DiscountGuide"

"DiscountGuide" adalah peluang untuk membeli produk yang diinginkan dengan murah dengan membandingkan harga di puluhan kedai dan mengembalikan wang tunai dari pembelian. Laman web ini memberikan nasihat mengenai cara memilih satu atau produk lain, serta ulasan video untuk model tertentu. Di samping itu, anda dapat membiasakan diri dengan ulasan pelanggan, penerangan terperinci dan ciri setiap model, dan perkhidmatan pengembalian wang di laman web akan mengembalikan sebahagian wang dari pembelian di sejumlah kedai dalam talian..

Lihat juga:

  • Salap, gel
  • Imunoprofilaksis alergi
  • Penyelesaian untuk suntikan
  • Semburan hidung
  • Titis mata

Cara memilih?

"DiscountGuide" di Moscow menyajikan ulasan video mengenai topik pilihan optimum.

Ubat alahan

  • Senarai semua farmasi
  • Farmasi 24 jam
  • Pusat farmasi
  • Salun optik
  • Salun ortopedik "Ortoland"
  • Pusat Derma
  • Peraturan perkhidmatan
  • dasar privasi
  • Perkhidmatan perubatan
  • Phytobars
  • Hotel "Dobr Zdravich"
  • Pusat pendidikan
  • Orenburg
  • Buguruslan
  • Buzuluk
  • Lelaki
  • Kuvandyk
  • Kurmanaevka
  • Mednogorsk
  • Oktober dari.
  • Orsk
  • Pokrovka pinggir bandar
  • Pinggir Bandar
  • Sakmara
  • Utara
  • Sol-Iletsk
  • Tashla
  • Ural Selatan dengan.
  • Jelas
  • Kazan
  • Aznakaevo
  • Aktanysh
  • Almetyevsk
  • Arsk
  • Secara terang-terangan
  • Bolshaya Atnya
  • Bugulma
  • Buinsk
  • Zelenodolsk
  • Kukmor
  • Kuyuki
  • Leninogorsk
  • Naberezhnye Chelny
  • Nizhnekamsk
  • Nurlat
  • Ke Uruss
  • Chistopol
  • Samara
  • Zhigulevsk
  • Isakli dengan.
  • Kurumoch dengan.
  • Novokuibyshevsk
  • Berhenti dengan.
  • Pokhvistnevo
  • Tepi jalan n.
  • Primorsky hlm.
  • Tolyatti
  • Shentala st.
  • Tyumen
  • Borovsky
  • Moscow h
  • Yalutorovsk

Pada masa ini, perkhidmatan farmlend.ru sedang dalam proses mendapatkan izin untuk menjalankan perdagangan runcit ubat-ubatan untuk penggunaan perubatan dari jauh sesuai dengan Keputusan Pemerintah Persekutuan Rusia bertarikh 16 Mei 2020 No. 697

Anda boleh membiasakan diri dengan syarat penjualan jarak jauh di sini atau membuat pesanan dengan syarat pengambilan sendiri dari farmasi

Antihistamin

Sekiranya alergi tidak meninggalkan peluang untuk menjalani kehidupan biasa, farmasi Internet "Kesihatan Anda" menawarkan penyelesaian yang sangat baik - antihistamin. Keistimewaan syarikat kami ialah anda boleh membeli ubat secara dalam talian dengan penghantaran. Perkhidmatan kami telah dihargai oleh ibu muda, orang tua, dan juga mereka yang menjaga orang sakit atau tidak dapat pergi ke farmasi. Pelbagai pilihan kami dengan harga yang berpatutan termasuk antihistamin pelbagai spektrum tindakan - antipruritic, dekongestant, untuk rawatan konjungtivitis, dan sebagainya. Kami telah mengurangkan kos ubat sebanyak mungkin, jadi kami pasti anda tidak akan menjangkakan lebih murah.

KumpulanKesan pada reseptor tertentu